Latvijas studentu debates ar EP deputātu kandidātiem: Galerija
maijs 1, 2019
Latvijas intereses Eiropas Savienībā 2019/1
maijs 8, 2019

Apbalvoti eseju konkursa “Eiropas Savienības nākotne: nākošie 15” uzvarētāji

29. aprīlī notika eseju konkursa “Eiropas Savienības nākotne: nākošie 15” uzvarētāju svinīgā apbalvošana. Konkursu organizēja Latvijas Politologu biedrība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, un tajā Latvijas augstskolu un vidusskolu jaunieši bija aicināti sniegt savu skatījumu uz Latvijas vietu un lomu ES tuvāko piecpadsmit gadu perspektīvā.

Konkursā pirmo vietu ieguva Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes students Rihards Millers. Viņš saņēma naudas balvu 200 eiro apmērā un piemiņas suvenīrus. Otrā vieta netika piešķirta. Bet trešo vietu ieguva Ričards Edijs Štibe no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (konsultants Juris Mūrnieks), Natālija Andersone no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas (konsultante Ingūna Irbīte) un Toms Gelpers no Rīgas Kultūru vidusskolas (konsultante Ingūna Kasparsone). Skolēni saņēma naudas balvas 100 eiro apmērā katrs. Bet skolotāji- konsultanti saņēma pateicības rakstus un atzinības balvas. Konkursa uzvarētāju darbus būs iespēja lasīt žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” nākamajā numurā.

Konkursa žūrija, novērtējot konkursa dalībnieku demonstrēto interesi un zināšanas, bija pieņēmusi lēmumu vairākiem dalībniekiem izsniegt arī pateicības rakstus un veicināšanas balvas. Pateicības rakstu ieguvēji tika aicināti piedalīties 29. aprīļa pasākumā un saņemt iegūtās atzinības klātienē.

Konkurss tika rīkots, lai stiprinātu studentu un vidusskolēnu interesi un izpratni par ES aktuālajiem jautājumiem, veicinātu to piederības izjūtu Eiropas kopienai, kā arī motivētu aktīvi līdzdarboties Latvijas un Eiropas politiskajos procesos.