Latvijas intereses Eiropas Savienībā 2013/4
novembris 19, 2013
Latvijas intereses Eiropas Savienībā 2014/1
janvāris 19, 2014

Latvijas intereses Eiropas Savienībā 2013/2

Šis žurnāla numurs ir veltīts tieši BJR tematikai, tāpēc aktuāls ir jautājums par to, kā Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritāšu sarakstā iekļaut BJR nozīmīgus jautājumus. Protams, prioritāro tēmu nosaukšana nav liela māksla, taču to piepildīšana ar saturu ir jau krietni grūtāks uzdevums. To vieglāku padarīja 29.–30. maijā Rīgā notikušais Baltijas Attīstības foruma (Baltic Development Forum) samits, kurš jau tradicionāli pulcē kopā ap pustūkstoti augsta līmeņa politisko lēmumu pieņēmēju, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju ekspertu un speciālistu. Tā bija unikāla iespēja pārbaudīt Latvijas prezidentūras ieceres un papildināt tās ar jaunām idejām. 

SATURS:

Redaktora sleja

Inga Skujiņa. The Baltic Sea Strategy as a Momentum for Regional Development and the Baltic EU Council Presidencies 

I. Eiropas Savienības institūcijas
Zane Šime. Eiropas Savienības Stratēģijas Baltijas jūras reģionam nacionālā koordinācija 

II. Eiropas Savienības politikas
Arvils Zeltiņš. Latvijas iespējas ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam kontekstā 
Dins Merirands, Marija Zjurikova. Sadarbība enerģētikas jomā ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam ietvaros 
Alexander Sergunin. Russia and the EU Strategy for the Baltic Sea Region: bridging a (mis)connection gap 

III. Intervija
Ina Strazdiņa. Ūdeņi vieno un liek rīkoties. Baltijas jūras reģiona stratēģija var palīdzēt investīcijām. Intervija ar Eiropas Komisijas Reģionālās attīstības ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieku Normundu Popenu 

IV. PREZIDENTŪRAS Aktualitātes 
Marika Laizāne-Jurkāne. ES Padomes prezidentūras: neizniekot iespējas 
Žaneta Ozoliņa, Toms Rostoks. Baltijas Attīstības foruma samitā gūtās mācības Latvijas prezidentūrai