Rīgas pilī prezentēts Latvijas Politologu biedrības pētījums “15 no 100. Latvijas dalības Eiropas Savienībā 15 gadi”
maijs 16, 2019
Latvijas Politologu biedrības priekšsēdētāja Žaneta Ozoliņa piedalās Baltijas jūras valstu padomes augsta līmeņa sanāksmē
jūnijs 16, 2019

Latvijas Politologu biedrība starptautiskā konferencē prezentē žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” jaunāko numuru

15. maijā notika Liepājas universitātes Izglītības zinātņu institūta Socioloģisko pētījumu centra organizētā 22. starptautiskā zinātniskā konference “Sabiedrība un kultūra: laikmeta zīmes un simboli”. Tās laikā Latvijas Politologu biedrības valdes priekšsēdētāja profesore Žaneta Ozoliņa konferences dalībniekiem prezentēja žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” jaunāko numuru un pētījuma “15 no 100. Latvijas dalības Eiropas Savienībā 15 gadi” rezultātus.

Konferences laikā notika diskusija par tādām laikmeta zīmēm un simboliem, kā Eiropas Savienība,  kultūra un ekonomika, zinātne un inovācijas. Profesore Žaneta Ozoliņa Latvijas Politologu biedrības vārdā izteica pateicību par iespēju iepazīstināt ar žurnāla rakstiem, kā arī augsti novērtēja Liepājas universitātes augsto profesionalitāti un ieguldījumu publisko diskusiju par sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem rosināšanā.

Žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” 2019. gada pirmais numurs veltīts Latvijas 15 gadiem Eiropas Savienībā un Eiropas nākotnei. Žurnālā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs analizē Latvijas ārpolitikas izaicinājumus un riskus. Lasāms arī ieskats pētījuma “15 no 100. Latvijas dalības Eiropas Savienībā 15 gadi”rezultātos. Tā autori ir Latvijas Politologu biedrības un Eiropas Politikas pētījumu institūta pētnieki Inna Šteinbuka, Žaneta Ozoliņa, Daunis Auers un Aldis Austers. Žurnāla otrajā daļā iekļauti jauniešu eseju konkursa “Latvija Eiropas Savienībā – nākošie 15” uzvarētāju darbi. Savukārt izdevumu noslēdz Inas Strazdiņas intervija ar Andri Piebalgu.

“Žurnāls Latvijas intereses Eiropas Savienībā” veidots kā platforma pētnieku un studentu pētījumu publicēšanai. Tas sniedz ne tikai nozīmīgu ieguldījumu Latvijas vietas un lomas Eiropas Savienībā pētniecībā, bet arī kalpo par atbalsta mehānismu valsts pozīciju un rīcībpolitikas iztrādē, jo Latvijas lēmumiem par ES politikām ir nepieciešami pierādījumos balstīti argumenti. Žurnāls tiek izdots ar Latvijas  Ārlietu ministrijas atbalstu.