Latvijas Politologu biedrība starptautiskā konferencē prezentē žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” jaunāko numuru
maijs 19, 2019
Prominenti Eiropas politikas eksperti atklātā vēstulē vērsušies pie jaunās ES vadības
augusts 2, 2019

Latvijas Politologu biedrības priekšsēdētāja Žaneta Ozoliņa piedalās Baltijas jūras valstu padomes augsta līmeņa sanāksmē

2019.gada 3. jūnijā Jūrmalā notika augsta Baltijas jūras valstu padomes augsta līmeņa sanāksme Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vadībā, kas uzskatāma par Latvijas prezidentūras noslēguma pasākumu. Tajā piedalījās Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Zviedrijas ārlietu ministri, Krievijas Federācijas ārlietu ministra vietnieks, ES Ārējās darbības dienesta ģenerālsekretāre un citas BJVP dalībvalstu augsta līmeņa amatpersonas. Uzaicināto dalībnieku vidū bija arī Latvijas Politologu biedrības valdes priekšsēdētāja prof. Žaneta Ozoliņa.

Sanāksmes laikā notika diskusijas par Baltijas jūras reģiona sadarbības aktualitātēm un mūsdienu izaicinājumiem, par līdzsvara nodrošināšanu starp BJVP politisko dialogu un praktisko sadarbību, kā arī sadarbības uzlabošanu ar citām reģiona organizācijām un sadarbības platformām.

Latvijas prezidentūra BJVP ilgst no 2018. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam. Šīs prezidentūras galvenās prioritātes ir: sabiedrības drošība un integritāte; reģiona ilgtspēja, teritoriālā attīstība, klimata pārmaiņas; kultūras mantojuma saglabāšana un digitalizācija. Kopš BVJP dibināšanas 1992. gadā šī ir trešā Latvijas prezidentūra. Baltijas jūras valstu padomē darbojas trīs Baltijas valstis, piecas Ziemeļvalstis, kā arī Vācija, Polija, Krievija un Eiropas Komisija.

Fotogrāfijas izgūtas no LR Ārlietu ministrijas mājas lapa, un informācija sagatavota, balstoties uz tajā izvietoto ziņu “Baltijas jūras valstu padomes augsta līmeņa sanāksmē vienojas par organizācijas reformu rīcības plānu” 03.06.2019. Izgūts no: https://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/63606-baltijas-juras-valstu-padomes-augsta-limena-sanaksme-vienojas-par-organizacijas-reformu-ricibas-planu.