Latvijas studenti debatēs ar EP deputātu kandidātiem
aprīlis 15, 2019
Latvijas studentu debates ar EP deputātu kandidātiem: Galerija
maijs 1, 2019

Notikušas Latvijas studentu debates ar EP deputātu kandidātiem

29.aprīlī LU Akadēmiskā centra Dabas mājā notika vērienīgas debates starp Latvijas augstskolu studentiem no Rīgas, Liepājas, Valmieras un Jelgavas un Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātiem. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 160 Latvijas jaunieši un 13 politisko  partiju pārstāvji. Debates rīkoja Latvijas Politologu biedrība sadarbībā ar EP biroju Latvijā, Latvijas Studentu apvienību un Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļu. Debašu ierakstu iespējams noskatīties Latvijas Universitātes YouTube kanālā.

Latvijas Politologu biedrības vadītāja prof. Žaneta Ozoliņa uzsver: “Pēc dažām nedēļām visā Eiropā notiks EP vēlēšanas. Politologi mēdz tās dēvēt par otra līmeņa vēlēšanām, jo iepretī nacionālajām, pilsoņi šaubās par iespēju ietekmēt Eiropas Savienības politikas. 2019.gada EP deputātu izvēle būs pirmā līmeņa vēlēšanu cienīga, jo tās notiek laikā, kad Eiropā valda neskaidrība par daudziem tās nākotnei nozīmīgiem jautājumiem – BREXIT gaitu un sekām, ekonomikas izaugsmes tempiem, budžeta veidošanas un sadalījuma principiem, migrācijas radīto seku pārvaldīšanu, lēmumu pieņemšanas efektivitāti un ES lomu pasaulē.”

EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele atgādina: “Iepriekšējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījās tikai 17% jauniešu. Tas nav ilgtspējīgi, jo ES likumi tieši ietekmē viņu dzīvi. Pētot iemeslus, secinājām divas būtiskas lietas. Jaunieši piedalās, ja redz jēgu. Ar šīm debatēm to ceram iedot. Daudzi arī neiet balsot, jo to nekad nav darījuši. Tāpēc pasākuma ietvaros notika improvizēts vēlēšanu ģenerālmēģinājums, kurā jaunieši balsoja par viņiem aktuālu tēmu – vai dalība vēlēšanās jāļauj no 16 gadu vecuma?”

Latvijas Studentu apvienības prezidente Justīne Širina: “Studējošie ir būtiska sabiedrības daļa, kas veidos ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas nākotni. Lai topošie EP deputāti lēmumu pieņemšanā ņemtu vērā arī jauniešu intereses, jāizmanto katra iespēja paust mums būtisko.  Šādas debates ļauj iepazīt kandidātus un vērst viņu uzmanību uz mums svarīgo. Pieņemsim izsvērtu un atbildīgu izvēli [Eiropas vēlēšanās] 25. maijā, lai mūsu intereses EP nākamajos piecos gados pārstāvētu kompetenti politiķi, kas ņem vērā jauniešu redzējumu par nākotnes Eiropu!”

Šogad noslēgsies šī Eiropas Parlamenta (EP) sasaukuma 5 gadu pilnvaru termiņš. Pašlaik un arī pēc vēlēšanām EP strādās 8 deputāti no Latvijas, kuri parasti pievienojas Eiropas līmeņa politiskajām grupām. Šajās EP vēlēšanās tiesības piedalīties ir 280 tūkstošiem Latvijas jauniešu.

Papildu informācijai:

•           Eiropas vēlēšanu tīmekļa vietne www.eiropas-velesanas.eu

•           Eiropas vēlēšanu gadā —> jauniešu līdzdalības pasākumi visā Latvijā

•           Vietne “Ko manā labā dara Eiropa?”

•           Eiropas vēlēšanu platforma – iniciatīva “Šoreiz es balsošu”

•           Aktuālākā informācija saistībā ar Eiropas vēlēšanām

•           Mobilā lietotne “Citizens’ App” par Eiropas Savienības paveikto. Tā bez maksas pieejama AppStore un Google Play.

•           Eiropas vēlēšanu mirkļbirkas: #ŠoreizEsBalsošu #EiropasVēlēšanas2019 #ThisTimeImVoting #EE2019

Kontakti papildu informācijai par pasākumu:

Sigita Struberga,

e-pasts: sigita.struberga@lu.lv

Plašākai informācijai par Eiropas Parlamenta darbu, Eiropas vēlēšanām u.c.:

Signe Znotiņa – Znota

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

e-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu