Latvijas Politologu biedrības priekšsēdētāja Žaneta Ozoliņa piedalās Baltijas jūras valstu padomes augsta līmeņa sanāksmē
jūnijs 16, 2019
Latvijas Tēls
septembris 21, 2019

Prominenti Eiropas politikas eksperti atklātā vēstulē vērsušies pie jaunās ES vadības

Vairāk nekā 60 prominenti eiropieši un Eiropas Ārlietu Padomes (European Council on Foreign relations) locekļi atklātā vēstulē vērsušies pie jaunieceltās Eiropas Komisijas ar aicinājumu pārskatīt Eiropas Savienības ārpolitiku. Starp vēstules autoriem ir Latvijas Politologu biedrības valdes priekšsēdētāja Žaneta Ozoliņa, bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, bijušais Eiropas Padomes komisārs cilvēktiesību jautājumos Nils Muižnieks, Eiropas Ārlietu padomes loceklis Andris Strazds, bijušais NATO ģenerālsektretārs Havjers Solana, Eiropas Ārlietu padomes priekšsēdētājs Marks Leonards, bijušais premjerministrs Karls Bilds, kā arī citi esošie un bijušie ārlietu ministri, premjeri, nacionālo parlamentu locekļi, vēstnieki un eksperti.
Vēstulē jaunā ES vadība aicināta izprast ārējos izaicinājumus, kas šobrīd stāv Eiropas Savienības priekšā, un iespējot ES institūcijas un nacionālās valstis kopējai Eiropas ārējai un drošības politikai caur Eiropas stratēģiskās suverenitātes stiprināšanu, Eiropas drošības un aizsardzības re – operacionaizāciju, ciešāku saikņu veidošanu starp Briseli un nacionālajām valdībām ārpolitikas veidošanā. Vēstules autori ir pārliecināti, ka tādējādi būs iespējams atjaunot ES spēku un nodemonstrēt tās pilsoņiem, ka ES var būt spēcīga savā aizsardzībā šajā pieaugoši nestabilajā pasaulē.

Ar pilnu vēstules tekstu un tās autoru sarakstu iespējams iepazīties šeit:

https://www.ecfr.eu/article/commentary_prominent_europeans_call_change_in_approach_eu_foreign_policy