Latvijas intereses Eiropas Savienībā 2019/1
maijs 8, 2019
Latvijas Politologu biedrība starptautiskā konferencē prezentē žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” jaunāko numuru
maijs 19, 2019

Rīgas pilī prezentēts Latvijas Politologu biedrības pētījums “15 no 100. Latvijas dalības Eiropas Savienībā 15 gadi”

2019. gada 7. maijā, Rīgas pilī notika starptautiskā konference “15 no 100. Latvijas dalības Eiropas Savienībā 15 gadi”. To organizēja Latvijas Politologu biedrība, Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas politikas pētījumu institūts, Valsts prezidenta kanceleja, Eiropas Ārpolitikas padome, Elkano Karaliskais institūts. Konferences mērķis bija aktualizēt un apspriest Latvijas dalības ES ietekmi uz valsts attīstību, sasniegtajiem rezultātiem un problēmām, kā arī diskutēt par Eiropas integrācijas nākotni.

Konferences dalībnieku vidū bija Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, ES Lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Dr. Zanda Kalniņa-Lukaševica, Elkano Karaliskā institūta direktors Dr. Čārlzs Pauels (Spānija), kā arī citi nozīmīgi politiķi un eksperti.

Viens no pasākuma nozīmīgākajiem elementiem bija pētījuma “15 no 100: Latvijas dalība Eiropas Savienībā” rezultātu prezentācija. Tā tapšanā piedalījušies Latvijas Politologu biedrības biedri – valdes priekšsēdētāja, LU Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa, Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis un LU Politikas zinātnes nodaļas asoc. profesors Daunis Auers -, kā arī akad. prof. Inna Šteinbuka.