Politologu biedrības valdes priekšsēdētāja Žaneta Ozoliņa online diskusijā iepazīstina ar ES aktuālajiem jautājumiem
maijs 18, 2020
Latvijas intereses Eiropas Savienībā 2020/3
novembris 18, 2020

Noslēdzies projekts “Jauno politisko līderu meistarklases”

Latvijas Politologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju un Konrāda Adenauera fondu Baltijas valstīs 2020. gada maijā un jūnijā pulcēja jaunos politiskos līderus meistarklasēs. Projekts tika organizēts Latvijas vidusskolu un augstskolu jaunajiem līderiem ar mērķi veicināt viņu politisko kompetenču attīstību.

Programmas ietvaros jauniešiem tika sniegta iespēja izzināt Latvijas vadošo politiķu, praktiķu un politologu viedokļus un pieredzi, kā arī gūt ieskatu apgūto zināšanu praktiskajā pielietojumā. Meistarklašu programmu veidoja vairāki tematiskie bloki, kuros tika aplūkoti tādi politiski nozīmīgi jautājumi kā demokrātija un vērtības; demokrātijas un drošības attiecības; politiskās līdzdalības nozīme demokrātijā; Latvijas kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts pieredze; ES un NATO nākotne.

Meistarklases notika interneta vidē, kas ļāva Latvijas jauniešiem neatkarīgi no to atrašanās vietas piedalīties un diskutēt par politiski nozīmīgām tēmām. Programmu noslēdza eseju konkurss, kurā dalībniekiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas apgūtās zināšanas un prasmes, kā arī publicēt savas esejas žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” speciālā izdevumā.